Novinky

 

Uspořádání akcí 2019 

  21.1.2019


Oznamujeme všem zájemcům z řad veřejnosti,podnikatelské nebo státní sféry, že se nám podařilo doplnit pracovní tým a tím se zvýšily naše pracovní možnosti. Rádi pro Vás uspořádáme  akce typu školení, konference, firemní akce, sraz nebo rodinná oslava. Řada termínů v prvním i druhém pololetí je již obsazených, přes to volné kapacity jsou. S případnými požadavky se obracejte, prosím, na provozní hotelu prostřednictvím adresy info@sporthotelweldis.cz

 Vedení hotelu.

 

Volná ubytovací kapacita

  2.1.2019


Z kapacitních důvodů jsme uvolnili několik tří lůžkových pokojů, které je možné si průběžně pronajmout za zvlášť výhodné ceny. Preferujeme zájemce o dlouhodobější ubytování. Mimo dobrých cen nabízíme hlídané parkoviště a klidné prostředí.

Vedení hotelu.  

                                                         Pracovní doba restaurace.

1.1.2019


  Platná otvírací doba denní restaurace je následující:

Pondělí - pátek        11.00 - 14.30 hodin

Sobota - neděle       zavřeno

 

Firemní nebo jinou akci, bowling atd. pro Vás rádi připravíme, vždy po dohodě písemně nebo osobně v kanceláři hotelu, která je v provozu nepřetržitě v pracovní dny od 7 do 16 hodin. 

Vedení hotelu.

Turistika
turistika-header

Rychnov nad Kněžnou leží ve Východních Čechách, východním směrem od města Hradec Králové. Město se rozkládá pod vrcholky Orlických hor a na levém břehu řeky Kněžná. Jihozápadním směrem od města byl založen rozlehlý ovocný sad. Severovýchodním směrem je oblast přírodního parku Les Včelný. V okolí města jsou nevelké lesní oblasti, větší zalesněné plocha je východním směrem od města. Město je výchozím bodem značené cyklistické trasy směřující severním směrem do oblasti Orlických hor. Město je výchozím bodem několika turistických tras. Východním směrem dojdeme do výše zmíněného přírodního parku a k Ivanskému jezeru. Jihozápadním směrem dojdeme do města Kostelec nad Orlicí.


Památky

 • Kolowratský zámek
 • Jízdárna
 • Kaple Proměnění Krista Pána
 • Synagoga
 • Zvonice u kostela sv. Havla
 • Zvonice u kostela Nejsvětější Trojice
 • Kostel Nejsvětější Trojice
 • Kostel sv. Havla
 • Sousoší
  • sv. Trojice
  • sv. Josefa
  • sv. Kříže, sv. Jana Nepomuckého a sv. Floriana
  • před zámkem
  • zasnoubení P. Marie se sv. Josefem

Historie

Městečko a dřevěný hrad nechal založit na obchodní stezce Heřman z Drnholce. První písemná zmínka o městečku je z roku 1258. Na město byl Rychnov povýšen v období vlády Vladislava Jagellonského. Ve městě se rozvíjela řemesla, především soukenictví. Rod Drnholců vlastnil město do roku 1497 a po té se v držení města vystřídalo několik šlechtických rodů, jako Pernštejnové či bavorský kníže Arnošt. Od roku 1640 do roku 1945 bylo město v majetku rodu Libštejnských a Krakowských z Kolovrat. Tomuto rodu byl majetek v roce 1992 vrácen v restituci. V 16. století byla ve městě vybudovaná židovská čtvrť. Připomínkou je židovský hřbitov založený v roce 1588 a synagoga. V 19. století nahradil domácí soukeníky nově se rozvíjející průmysl. V roce 1893 byla do města přivedena železnice na trase z Častovice přes Rychnov do Solnice. Historické centrum města tvoří čtvercové náměstí, na kterém stojí klasicistní radnice pocházející z let 1802 až 1804, pyšnící se hranolovou věžičkou. Ve městě se dochovalo několik dřevěných roubených dvojdomků. Město je zdobeno několika barokními sochami. Nedaleko náměstí byl postaven barokní zámek Kolovratů a to v letech 1676 až 1690. Na počátku 18. století byl zámek rozšířen. Součástí zámeckého areálu je protáhlý dvůr se správní budovou, zahrada s jízdárnou a novogotický kostel Nejsvětější Trojice. Kostel zdobí barokní průčelí a byl postaven v roce 1713. Nedaleko kostela stojí hranolová zvonice s renesančním zvonem Kryštofem pocházející z roku 1604. V areálu zámku je umístěna rodová galerie Kolovratů a muzeum Orlických hor. V muzeu je expozice věnovaná zdejšímu slavnému rodákovi Karlu Poláčkovi ( 1892-1945). Původně gotický kostel svatého Havla, prodělal v pozdějších letech pseudogotickou přestavbu.

Fotogalerie

 


Design by: LM