Novinky

 

Uspořádání akcí 2019 

  21.1.2019


Oznamujeme všem zájemcům z řad veřejnosti,podnikatelské nebo státní sféry, že se nám podařilo doplnit pracovní tým a tím se zvýšily naše pracovní možnosti. Rádi pro Vás uspořádáme  akce typu školení, konference, firemní akce, sraz nebo rodinná oslava. Řada termínů v prvním i druhém pololetí je již obsazených, přes to volné kapacity jsou. S případnými požadavky se obracejte, prosím, na provozní hotelu prostřednictvím adresy info@sporthotelweldis.cz

 Vedení hotelu.

 

Volná ubytovací kapacita

  2.1.2019


Z kapacitních důvodů jsme uvolnili několik tří lůžkových pokojů, které je možné si průběžně pronajmout za zvlášť výhodné ceny. Preferujeme zájemce o dlouhodobější ubytování. Mimo dobrých cen nabízíme hlídané parkoviště a klidné prostředí.

Vedení hotelu.  

                                                         Pracovní doba restaurace.

1.1.2019


  Platná otvírací doba denní restaurace je následující:

Pondělí - pátek        11.00 - 14.30 hodin

Sobota - neděle       zavřeno

 

Firemní nebo jinou akci, bowling atd. pro Vás rádi připravíme, vždy po dohodě písemně nebo osobně v kanceláři hotelu, která je v provozu nepřetržitě v pracovní dny od 7 do 16 hodin. 

Vedení hotelu.

Lyže
ski-head

Sporthotel Weldis leží v podhůří Orlických hor a svojí polohou Vám nabízí možnost návštěvy nedalekých lyžařských center. I příznivci běžeckého lyžování si v lokalitě Sporthotelu přijdou na své.


Sjezdové lyžování:


Název střediska

Webové stránky

Vzdálenost

Deštné
Říčky
Suchý vrch - Buková hora
Čenkovice
Peklák - Česká třebová
České petrovice
Dlouhoňovice
Bartošovice
Přívrat
Sedloňov
Ski areál Olešnice v O.H.
Ski centrum Zdobnice
Snowpark Čihalka

http://www.destne.info/
http://www.skiricky.cz/
http://www.orlicko.cz/
http://www.cenkovice.com/
http://www.ceska-trebova.cz/sport/peklak/
http://www.ceskepetrovice.com/
http://www.dlouhonovice.cz/sportoviste
http://www.skibartosovice.cz/
http://www.ski-privrat.cz/
http://www.skisedlonov.cz/
http://www.skiolesnice.cz/
http://www.skizdobnice.cz/
http://www.cihalka.cz/

23 km
19 km
32 km
43 km
36 km
35 km
21 km
19 km
36 km
28 km
14 km
18 km
24 km

Běžecké trasy:


ski_1

Rozehřívací okruhy

(náročnost – směšná)
Přímo v Deštné jsou dva asi kilometrové okruhy, které se dají využít na trénink, prokrvení těla nebo rozehřátí před delší túrou.

Sedloňovský okruh

náročnost – lehká)
Jedná se o cca 10 km trasu, na které se možná zpočátku zapotíte, abyste hned nato byli odměněni idylickou jízdou. Nejdříve zdoláte asi 3 km stoupání s převýšením 150 m, dáte se vlevo na první běžkařské křižovatce, načež vás čeká příjemný a dlouhý sjezd. Asi v polovině cesty můžete odbočit na Sedloňov, a občerstvit se v místním hostinci Zlatá Koruna. Plnější břicho vám možná přidá na setrvačnosti při dalším sjezdu a zbytek cesty zpátky do Deštného dojedete po rovince.

Orlická hřebenovka

(náročnost – střední)
Nejkratší okruh po hřebenu je dlouhý 17 km a závodní běžkaři ho zvládnou do hodiny a půl, ale ostatní by si na něj měli vyhradit alespoň půl dne. Na vrcholcích vás čekají tak nádherná panoramata, že vás to až přimrazí. Rozmrzat můžete v příjemných horských restauracích nebo se zahřát výstupem na nejvyšší orlická pohoří. Na začátku cesty se nabízí dvě varianty. Buď z Deštné vystoupáte na Studený vrch vlastními silami ,nebo se nahoru necháte vyvézt vlekem u sportovní sjezdovky a ušetříte si tak 2,5 km ostrého stoupání. Z vrcholu se vydáte po modré směr Luisino údolí odkud už uvidíte nejvyšší orlickou horu – Velkou Deštnou. Můžete ji zdolat buď nejkratší cestou po zelené nebo pokračovat mírnějším stoupáním vyfrézovanou stopou po úbočí vrcholu Maruša. Při dobré viditelnosti je z rozhledny na vrcholu vidět až ke Krakonošovi, na Kralický sněžník nebo k sousedům do Polska. Kousek pod vrcholkem je chata horské služby, kde si můžete koupit něco malého na zub. Před sebou máte mírný 3 km sjezd do Masarykovy chaty, kterou byste na cestě neměli minout. Jednak se tu můžete zahřát čajem, jednak se posilnit na další cestu, protože Masarykova chata je právě v polovině vašeho putování. Na jídelním lístku najdete krom klasického menu i speciality ze zvěřiny. Vše za přijatelné ceny. Asi 200 m od chaty je hraniční přechod do Polska a obrovský lyžařský areál Zieleniec. Z Masarykovy chaty můžete pokračovat červenou po hřebenu nebo si dát příjemný 2 km sjezd k Šerlišskému mlýnu. Poté vás čeká 3 km stoupání na Kamenný vrch. Z Mlýna se dáte na Grunwaldský most, na křižovatce odbočíte doleva a za pár minut dorazíte k velkému Sedloňovskému černému kříži. Asi sto metrů za ním zahnete na křižovatce doprava a pokračujete po zelené. Trase se říká také bunkrovka a vede podél malých pevností, které jsou přístupné a můžete si v nich vyzkoušet třeba roli kulometčíka. Nepřítel je zřejmý: ostatní běžkaři. Můžete tu klidně strávit zbytek dne, protože z bunkrovky je to do Deštného jen 3 km a navíc je to pěkně rychlý sjezd.

Zdroj: http://www.lyzovani-destne.cz/
 


Design by: LM